Yüzer Tavanlı ve Atmosferik Tank

Yüzer Tavanlı ve Atmosferik Tank

Yüzer Tavanlı ve Atmosferik Tank

Bir iç yüzer tavan depolama tankı genellikle katı bir eğik ya da kubbeli çatı ile kaplanmış düz silindir dış duvarı vardır. Bir iç yüzer tavan, dış duvar ve çatı tarafından tanımlanan birim içinde yapılır. İç yüzer tavan hacmi içinde tutulan sıvı içerikler boyunca uzanır, ve silindirik bir duvarının iç çevresi etrafında bir buhar sızdırmazlık oluşturur. İç yüzer tavan konumlandırılmış hangi tankı içindeki yüksekliği herhangi bir zamanda tankı içinde depolanmış olan sıvı miktarına göre değişir.

İç yüzer tavan depolama tankları genellikle benzin gibi uçucu ve yanıcı sıvılar, saklamak için kullanılır. Bir buhar alanı benzin ve dış tankı çatı kapsayan iç yüzer tavan arasında, tank içinde oluşturulur. Depolama tankının iç hacmi yayılan buharların yüzer çatı ve dış tavan arasındaki hacim olarak toplanır. Bu hacim, atmosfere çıkar edilir. Çevre koruma düzenlemelerine atmosfere bırakılmaktadır hidrokarbon buharları miktarını kısıtlamak. Hidrokarbon buhar emisyonları izin tutarları aşması halinde hava kalitesi olumsuz yönde etkilenebilir.

Tankının iç hacme Manual erişim buhar alanı içinde temin edilir. Bir ya da daha fazla erişim noktaları veya kapıların çatı veya tank dış duvarı oluşturulmaktadır, ve bir merdiven ya pasaja buhar alanı içinde desteklenebilir. Kişiler tankı, iç yüzer tavan ve tank içine yerleştirilmiş herhangi bir ekipman hizmet buhar alanı girebilirsiniz. Kapalı alanlarda özellikle yanıcı gazlar ve buhar alanı içinde giriş, giriş denetim amacıyla ilişkili tehlikeler nedeniyle nadiren izin verilir.

UL 913-1988 ekipmanları gibi tankında yüzer tavan üstünde bir iç yüzer tavan deposu veya buhar alanı sokulabilir uyması gereken standartları ortaya koyar. "Tamamen güvenli" aparatı (1) tehlikeli bir yerde, mevcut enerji gibi yerde yanıcı karışımın ateşlenmesi yeteneğine sahip değildir böylece uygulanabilir maksimum akım ve gerilim sınırlayarak ateşleme karşı korunur ve (2) önlemlerin alınması ateşleme ve patlama ve alev oluşturabilir termik ateşleme karşı.

Tank hacmi Benzin gibi yanıcı bir sıvı, tutan iç yüzer tavan depolama tankı iç hacmi içine ekipman tanıtımının yapıldığı özel önlemler alınır. Önlemler kıvılcım ve yanıcı buharların ilişkili yanma önlemek için alınır. Önlemleri de iç yüzer tavan üzerindeki yanıcı sıvı ve buhar alanı arasındaki conta buhar uzaya yayılan olmaktan yanıcı buhar önemli miktarda önlemek için kırık süreyi en aza indirmek için alınır.

İç yüzer tavan depolama tankları çatlaklar, korozyon veya tank yetmezliğine neden olabilecek diğer kusurlar bulmak için düzenli aralıklarla denetlenmektedir. Çevre koruma düzenlemeleri yapısal bütünlüğü için tanklar teftiş için frekans ve önerilen prosedürleri belirtin.Tankı hizmet kalırken, bir yöntem tankı içine bir uzaktan kontrol dalgıç aracı tanıtan içerir. Örneğin, ABD Pat. No 5.205.174 bir video kamera ve / veya ultrason darbeleri kullanarak bir sıvı ile dolu tankın iç yüzeyleri inceleyen bir çöpçü dalgıç aracı açıklamaktadır. Bir veya daha fazla göbek hortumu (ler) ve kablo tesisatı (es), güç kaynağı ve hava veya vakum kaynağına uzaktan kontrollü araç bağlamak ve daha fazla bulunan bir ya da daha fazla bilgisayara araç navigasyon ve denetim veri aktarımı için bir bağlantı sağlartankı dışında.