Sanayi Tipi Otoklavlar

Sanayi Tipi Otoklavlar

Sanayi Tipi Otoklavlar

Otoklavlar yaygın, piercing, veterinerlik bilimi, mikoloji, diş hekimliği, pedikür ve protez imalat dövme, mikrobiyoloji, tıp alanında kullanılmaktadır. Bunlar boyut ve sterilize edilecek ortama bağlı olarak işlevi değişir.

Tipik yükler laboratuvar malzemeleri, cerrahi aletler, tıbbi atık, hasta çifti eşyaları, hayvan kafesi çarşaf ve lysogeny suyu içerir.

Otoklavlar Bir önemli büyüyen uygulama gibi patojen hastane atık olarak atık malzemenin ön arıtma ve bertaraf sterilizasyon vardır. Bu kategoride Makinaları büyük ölçüde onlar basınçlı buhar ve kızgın su kullanarak potansiyel enfeksiyon ajanları nötralize etmek mümkün olduğunu konvansiyonel otoklav ile aynı esaslar çerçevesinde çalışırlar. Atık konvertörler yeni nesil kültür ortamı, kauçuk malzeme, önlük, giyinme, eldiven sterilize etmek için basınçlı kap olmadan aynı etkiyi gerçekleştirebiliyor, vb bir sıcak hava fırın yüksek sıcaklık mukavemet edemeyeceği malzemeler için yararlıdır . Bütün cam enjektörlerin için, bir sıcak hava fırında sterilize daha iyi bir yöntemdir.

Otoklav da yaygın olarak kompozit tedavi etmek ve lastik vulkanizasyon olarak kullanılmaktadır. Otoklav izin veren yüksek ısı ve basınç mümkün olan en iyi fiziksel özellikleri repeatably ulaşılabilir olmasını sağlamak için yardımcı olur.Havacılık sanayi ve sparmakers (özellikle tekneler için) bazı üzerinden 10 metre genişliğinde ve üzerinde 50 metre uzunluğunda otoklav, var.

Sıcak hava sterilite ulaşmak için çok kötü bir ortam olduğu gibi, sıkıştırılmış hava tüm etkinleştirme önce otoklav kaldırılır sağlamak için çok önemlidir. . 134 Buhar ° C'de üç dakika içinde 160 aynı sterilite sıcak havanın ° C ulaşmak için iki saat sürer [6] elde edebilirsiniz hava çıkartma ulaşma yöntemleri şunlardır:

Aşağıya doğru yer değiştirmesi (veya yerçekimi tipi) - buhar gibi, odasına girer bu havadan daha az yoğun olduğu ilk üst alanları doldurur. Bu genellikle bir sıcaklık-algılama cihazı içeren bir drenaj yoluyla dışarı zorlayarak altına hava sıkıştırır. Hava tahliye tamamlandığında sadece akıntı duracak. Akış genellikle bir buhar kapanı veya bir vana tarafından kontrol edilir, fakat sızdırma delikler bazen genellikle bir vana ile bağlantılı olarak kullanılır. Buhar ve hava karışımı olarak alt dışındaki haznesindeki konumlardan karışımı dışarı atmak için de mümkündür.

Buhar darbeli - haznesi dönüşümlü basınçlı ve daha sonra yakınında atmosferik basınca basınçsız olduğu buhar pulslar bir dizi kullanılarak hava seyreltme.
Vakum pompaları - bir vakum pompası odasından hava veya hava / buhar karışımları berbat.
Süper atmosferik çevrimi - bir vakum pompası ile elde. Bu buhar darbe ardından bir vakum takip buhar darbe ardından bir vakum ile başlar. Darbelerinin sayısı seçilen belirli bir otoklav ve döngüsü bağlıdır.