Kostik Soda Tankı

Kostik Soda Tankı

Paslanmaz Gıda ve Kostik Soda Tankları

Kostik Soda cilt dokusu ve gözlerin yıpratıcı ve dikkatli olmalıdır. Uygun uyarıları, emniyet duşları ve göz yıkama istasyonları Kostik Soda saklandığı ya da kullanıldığı tüm alanlarda yer almalıdır. Oldukça Kostik Soda uzun kollu giysiler giyen eğitimli personel tarafından işlenen ve göz koruyucu gözlük, lastik eldiven, vücut önlük, maske ve gerektiğinde diğer güvenlik ekipmanları ile donatılmış olması tavsiye edilir. Ayrıca, Kostik Soda idare personeli su kostik çözeltisi ilave edildiğinde önemli ısı oluşacaktır olduğunu bilmek gerekir.

Kostik Soda normalde ele ve demir veya çelik kaplarda saklanan ve 15 üzerindeki sıcaklıklarda edilir ° C'nin altında ve 55 ° C 55 daha yüksek sıcaklıklarda ° C, kostik çözüm kostik embattlement nedeniyle zaman içinde bozulmasına neden olabilecek olan, demir teslim alabilirsiniz. Paslanmaz çelik, nikel ve Monel 400 yüksek sıcaklıklarda Kostik Soda işlemek için tavsiye edilir. Organik bir metal ile kaplı tanklarda yüksek sıcaklık koşullarında Kostik Soda yırttı de iyi bir uygulamadır. 15 altındaki sıcaklıklarda ° C, Kostik Soda çözüm dondurma başlayacak.Ortam sıcaklığı altına düşerse 15 ° C, kostik tankı için ısıtma kaynağı gerekir.Tankı içine küçük bir düşük basınçlı buhar bobini tavsiye edilen sıcaklık aralıkları içinde kostik çözeltisi tutmak için yeterli.

Sıvı kostik soda, korozif ürünüdür. Sıvı kostik soda anda çelik, nikel, nikel alaşımları veya plastik belirli türden saklanır materyalleri.Tercih sıcaklığı, konsantrasyon, tank konumu, emniyet tarafından belirlenir sorunları ve son kullanım. Östenitik paslanmaz çelik AISI 304L 70 ° C'ye kadar sıcaklıklar için uygundur . AISI 304/316/316L de yeterli, ancak daha az bir ölçüde.

Bir korozyon ödenek ile Astarsız yumuşak çelik son üründe demir içeriği ise uygundur önemli değildir, ve depolama sıcaklığı 45 ° C'den daha yüksek olmayan Stres gevşeme önerilir. 0,18 ve% 0,25 arasında karbon içeriği arasındaki iyi uzlaşmadır süneklik / kaynaklanabilirlik ve stres çatlama direnci. . Stres çatlama ya da kostik kırılganlığını Sıvı sıcaklığı 45 ° C'nin üstünde ise astarsız yumuşak çelik oluşabilir.